W XXI wieku większość kandydatów rozpoczyna poszukiwania nowej pracy od przeglądania ofert dostępnych w Internecie. To medium daje nam naprawdę szerokie możliwości.

Gdzie najlepiej szukać zatrudnienia?

1. Profesjonalne portale rekrutacyjne
To tutaj kandydat może wyszukiwać oferty pracy w Płocku według wybranych przez siebie filtrów. Kryterium może stanowić np. forma i wymiar zatrudnienia, sektor lub przedział wynagrodzenia.

2. Portale branżowe
Tu znajdują się ogłoszenia dedykowane konkretnym branżom np. z obszaru IT. Dzięki takim portalom stworzysz profesjonalny profil, na którym możesz zamieścić też referencje.

3. Media społecznościowe
Aktywność na portalach społecznościowych może równie dobrze pomóc w szukaniu pracy, jak i zaszkodzić. To już zależy od postawy. Faktem jest, że w social media działa mnóstwo ciekawych grup, poświęconych różnym sektorom, gdzie udzielają się również potencjalni pracodawcy. Za sprawą tego typu portali możemy wykreować się na ekspertów, a także nawiązać cenne znajomości.

4. Oficjalna strona firmy
Większość poważnych firm ma na swojej stronie zakładkę o nazwie „kariera” i właśnie w tym miejscu publikuje aktualne oferty.

5. Ogłoszenia na lokalnych portalach informacyjnych
Tutaj też znajdą się ogłoszenia o pracę w Płocku, ale tam, gdzie można zamieszczać anonimowo darmowe oferty, zwykle pojawiają się najmniej rzetelni pracodawcy.

6. Stwórz coś swojego
Prowadzenie videobloga czy założenie własnej strony internetowej, może bardzo pomóc kandydatom, którzy marzą o kreatywnej profesji. Dzięki zamieszczaniu swoich zdjęć czy reportaży w Internecie, rosną szanse na współpracę z zagranicznymi firmami.

7. Ostrożność przede wszystkim
Jakie strony pomogą w podjęciu decyzji o zatrudnieniu u danego pracodawcy? Z pewnością warto zapoznać się z opiniami o danej firmie, choć tu zalecamy zachować dużą dozę dystansu. Wpisy na forach może zamieszczać konkurencja lub zwolnieni pracownicy. Zawsze czytaj uważnie ogłoszenia i zastanawiaj się nad tym, komu przesyłasz swoje dokumenty aplikacyjne. Niestety, ale część ofert to jedynie próby wyłudzenia danych osobowych.20 komentarzy

Dodaj komentarz