Pierwszy etap budowy najnowszej hali produkcyjnej w Płocku jest już gotowy. Realizacja tego projektu była bardzo dużą inwestycją. Jej realizacja tak naprawdę rozpoczęła się już w 2014 roku, kiedy to projekt uzyskał aprobatę.

W 2015 zakupiono od Urzędu Miasta ponad 19 ha terenów. Jednak dopiero w 2017 roku uzyskano pozwolenie na budowę tejże hali produkcyjno-magazynowej z infrastrukturą techniczną i całym zagospodarowaniem terenu. Tuż po tym rozpoczęła się budowa inwestycji.

Hala produkcyjna ma zostać ukończona już sierpniu tego roku. Na tę chwilę, termin jest bardzo realny i wszystko zapowiada, że zostanie dotrzymany. Cały kontrakt opiewa na kwotę 24,2 mln dolarów. Linie produkcyjne, które zostaną ulokowane w hali nieco później. Na razie, pozostaną w starych miejscach i będą pracować do połowy października.

W hali produkowane będą dwa rodzaje produktów: kombajn zbożowy typu TC oraz CX5/6. Do tej pory produkowane były w Płocku jedynie podzespoły, teraz będą produkowane tu całe maszyny.

Nowa hala to nowoczesny obiekt z prawdziwego zdarzenia. To dwie wielkie hale, gdzie w jednej odbywać się będzie produkcja kombajnów zbożowych, natomiast w drugiej pras rolujących. Będzie to także hala o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Gabaryty także są imponujące. Długość to 177,8 i szerokość 114,8 m. Jednak co najważniejsze to nowe miejsca pracy, które tu powstaną. Zatrudnienie znajdą aż 124 osoby.Dodaj komentarz