Jedna z wiodących firm kurierskich zbudowała na terenie miasta magazyn, a to oznacza dla mieszkańców Płocka nowe miejsca pracy. W okolicach Płocka już znajduje się magazyn oraz sortownia tej firmy, ale z powodu dużych wzrostów w branży e-commerce, tego typu przedsiębiorstwa planują ekspansję. Aby klienci mogli na czas otrzymywać paczki, konieczna jest rozbudowa dotychczasowej infrastruktury.

Nowa inwestycja to powierzchnia magazynowa o wielkości 2,800 m2, a w tym około 500 m2 zajmie przestrzeń biurowa. Na terenie obiektu znajdują się systemy do sortowania, które mają umożliwić firmie kurierskiej sprawne i efektywne działanie. Hala i biura powstały w niespełna cztery miesiące. Istotną częścią infrastruktury pozostaje 6,500 m2 utwardzonego terenu, który ma posłużyć jako parking dla tirów.

Jak na razie, kierownictwo zakłada, że powstaną 34 etaty na stanowiskach biurowo – administracyjnych. Jednak z czasem miejsc pracy w Płocku może być jeszcze więcej – wszystko zależy od tego, jak szybko będzie rosło zapotrzebowanie na usługi firm kurierskich. Ogłoszeń rekrutacyjnych można szukać przede wszystkim w prasie i na portalach internetowych. Firma korzysta też z usług agencji doradztwa personalnego. Selekcja kandydatów przebiega wieloetapowo – pierwszym krokiem jest analiza i weryfikacja dokumentów aplikacyjnych, a następnie wybrani kandydaci mogą się zaprezentować w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Aby przejść rekrutację w jednej z czołowych firm kurierskich, trzeba poradzić sobie z zadaniami praktycznymi. Dla rekrutera dużą rolę odgrywa nie tylko poziom kompetencji kandydatów, ale też ich motywacja do pracy.Dodaj komentarz