Płock to miasto kojarzone przez wielu głównie za sprawą festiwali muzycznych. Niestety zimą niewiele się tu dzieje, ale latem każdy znajdzie najciekawsze dla siebie imprezy plenerowe. Płockie festiwale przyciągają tysiące turystów, a w zależności od charakteru imprezy, mogą okazać się także okazją do spędzenia czasu w gronie rodziny (w końcu wielu młodych ludzi zabiera na koncerty również najmłodszych).

Najbardziej znanym i popularnym płockim festiwalem jest Audioriver, na którym króluje muzyka elektroniczna. Tego typu wydarzenia przyciągają mnóstwo ludzi spoza miasta, a także zza granicy. Bilety sprzedają się jak świeże bułeczki, a zdarza się nawet, że nie dla wszystkich wystarcza wejściówek.

W czasie kilkudniowych festiwali, ich uczestnicy i mieszkańcy miasta, mają też możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących, takich jak na przykład targi muzyczne.
Wśród płockich festiwali odnajdą się także wielbiciele hip-hopu, rocka oraz disco. W mieście odbywa się również najstarszy w Polsce festiwal folklorystyczny. W wydarzeniu biorą udział zespoły ludowe z całego świata. Dotychczas organizatorzy gościli zespoły z takich odległych państw jak m.in. Sri Lanka, Meksyk czy Indonezja.

Sezon letnich eventów zamyka Rynek Sztuki – wydarzenie promujące m.in. teatr i muzykę alternatywną. Takie imprezy to okazja do podziwiania spektakli teatralnych, w tym również dziecięcych.

Do Płocka przyjeżdżają dziesiątki międzynarodowych artystów muzyki elektronicznej rockowej, hip-hopowej, a także klasycznej, filmowej i ludowej. Program imprez jest bardzo zróżnicowany, a dzięki temu trafia w różne gusta.

Zaletą licznych imprez kulturalnych w Płocku jest nie tylko dostarczanie rozrywki jego mieszkańcom. Dzięki tysiącom przyjezdnych na niezłe zarobki mogą liczyć właściciele hoteli czy lokali gastronomicznych. Duże festiwale odbywają się na nadwiślańskiej plaży i, mimo że organizatorzy zapewniają pola namiotowe, to i tak przeważnie braknie miejsc noclegowych w hotelach. Poza tym letnie imprezy dają też pracę w Płocku młodzieży, która chętnie zatrudnia się przy obsłudze imprez czy w gastronomii.2 komentarze

Dodaj komentarz