Jeśli szukasz pracy, a nikt nie zaprasza Cię na rozmowy kwalifikacyjne, to może pora lepiej przyjrzeć się swoim dokumentom aplikacyjnym. Mimo że w internecie znajdziemy mnóstwo szablonów, to błędy w CV i listach motywacyjnych, nadal się zdarzają bardzo często.

Jak powinno wyglądać idealne CV?

Skuteczne CV to przede wszystkim CV, które jest napisane z myślą o konkretnym stanowisku pracy w Płocku. Nie musimy w aplikacji opisywać wszystkich swoich doświadczeń. Wystarczy, że wypełnimy życiorys zawodowy informacjami, których oczekuje potencjalny pracodawca. Każde CV powinno powstawać indywidualnie.

Najważniejsze kwestie dotyczące dokumentów aplikacyjnych to przejrzystość i schludność. Rekruter ma mało czasu na ocenę naszego CV, tak więc postarajmy się ułatwić mu pracę, tworząc przystępną, czytelną wersję.

Jak wygląda zdjęcie idealne do CV? Przede wszystkim jest wysokiej jakości, nie jest za duże i ma jednolite tło. Oczywiście fotografia musi być aktualna i pogodna. Zdjęcia nie zawsze są wymagane, ale jeśli aplikujemy na jakieś reprezentacyjne stanowisko np. typu przedstawiciel handlowy, to lepiej je zamieścić.

List motywacyjny

Tutaj warto podkreślić te sukcesy i cechy, które są pożądane przez pracodawcę. List motywacyjny nie jest kopią CV, a jego grafika powinna stanowić nawiązanie do życiorysu zawodowego. W tego typu dokumentach liczy się uprzejmy ton i zwięzłość. Unikajmy za to oklepanych sloganów.

Gdzie szukać pomocy?

Profesjonalne dokumenty aplikacyjne na pewno skrócą czas poszukiwania pracy w Płocku. Jednak łatwo jest napisać CV czy list motywacyjny, jeśli mamy wieloletnie doświadczenie w jednej branży. W trudniejszej sytuacji są bezrobotni, którzy nie mają doświadczenia lub niedawno podjęli decyzje o zmianie kwalifikacji zawodowych.

Gdzie można wtedy znaleźć pomoc w przygotowaniu dokumentów?

  • Kreatory CV‒ bez trudu znajdziemy mnóstwo wzorów na różne stanowiska. Dzięki takiej opcji dokument będzie odpowiednio sformatowany.
  • Doradca zawodowy ‒ specjalista jest w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości, zarówno te dotyczące formy, jak i treści. Doradcy zawodowi pracują głównie w agencjach doradztwa personalnego i w urzędach pracy.


2 komentarze

Dodaj komentarz