To CV decyduje o tym, czy rekruter zaprosi nas na rozmowę o pracę w Płocku, a to właśnie od niej zależy najwięcej. Jak zrobić dobre wrażenie podczas rekrutacji? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej istnieją tematy tabu? Co zrobić, aby zaprezentować się jak najlepiej? Oto kilka uniwersalnych porad, które sprawią, że będziesz sobie zjednywać ludzi:

Na co zwrócić uwagę na rozmowie w sprawie pracy?

1. Punktualność
Przybycie na czas to podstawa i dlatego, jeśli nie chcesz, aby zaskoczyły się okoliczności takie jak korki czy remont drogi, to koniecznie sprawdź wcześniej, jak wygląda dojazd. Przyjmuje się, że nie wypada być też za wcześnie. Jeżeli dotrzesz na miejsce 5-10 minut przed czasem, to zdecydowanie wystarczy.

2. Wygląd
Najistotniejsze jest to, aby strój był adekwatny do sytuacji. Nie zawsze trzeba stroić się w garnitur czy w szykowny kostium – wiele bowiem zależy od branży, w której chcesz pracować. Osoby, które robią karierę w administracji publicznej lub w kancelarii prawnej, raczej powinny postawić na formalny ubiór. Z kolei kandydaci do pracy w Płocku np. w centrum handlowym czy w salonie urody, nie muszą wyglądać aż tak elegancko. Wystarczy schludny strój w neutralnych barwach.

3. Typowe pytania
Nie możesz dać się zaskoczyć. Koniecznie przygotuj odpowiedzi na szablonowe pytania takie jak:

  • Gdzie widzisz się za 5/10 lat?
  • Wymień swoje największe wady i zalety.
  • Co wiesz o naszej firmie?
  • Dlaczego zmieniasz pracę?
  • Dlaczego jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko?

4. Naucz się opowiadać o sobie
Musisz umieć podkreślać swoje osiągnięcia, a przy tym ważne, abyś pokazał konsekwencję w działaniu. Rekruter patrzy przychylnie na kandydatów, którzy mają zaplanowaną ścieżkę kariery.

5. Sprecyzuj swoje oczekiwania
Jeżeli nie chcesz później żałować, musisz dobrze zastanowić się nad tym, ile chciałbyś zarabiać. Warto zajrzeć do statystyk. Poza tym sprawdź, jakie warunki są standardem na tym stanowisku i co Ty możesz z siebie dać – nie każdy jest np. gotów do wyjazdów służbowych.

6. Z tymi tematami ostrożnie
O pracę w Płocku jest zdecydowanie łatwiej osobom, które umieją zachować takt i potrafią być dyplomatyczne. Tematy, których bezpieczniej jest nie poruszać, dotyczą takich kwestii jak stan zdrowia i rodzina kandydata, poglądy polityczne czy uczucia religijne.10 komentarzy

Dodaj komentarz