Targi Pracy są zawsze dobrą inicjatywą wspierającą osoby poszukujące zatrudnienia. Specyfika wydarzenia, czyli zebranie wielu pracodawców w jednym miejscu to najlepsze rozwiązanie i być może realna szansa dla kandydata na znalezienie ciekawej pracy. Dzięki targom poszukujący pracy mają możliwość bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielem pracodawcy lub samym pracodawcą. Mają także możliwość rozeznać się w najlepszych dla siebie ofertach pracy. Mogą zostawić CV, aplikując tym samym na ofertę pracy lub nawet przejść rozmowę kwalifikacyjną na miejscu.

Płockie targi pracy zawsze cieszą się dużą popularnością. Ilość wystawców to zawsze znacząca liczba, mieszcząca się w granicach 70 stoisk. Na tego typu wydarzeniach oprócz pracodawców, czekają na uczestników także praktyczne porady i wskazówki w postaci paneli konferencyjnych, prelekcji i zajęć praktycznych.

Biorąc pod uwagę ostatnie trendy na rynku pracy w Płocku, nie inaczej sprawa miała się z zapotrzebowaniem na pracowników podczas targów. Pracodawcy najwięcej ofert mieli przygotowanych dla pracowników fachowych. Jak podkreślali pracodawcy zgodnie, obecnie to kierowca zawodowy jest najbardziej poszukiwanym pracownikiem. Firmy starają się zachęcić kandydatów do pracy bezpłatnymi szkoleniami zawodowymi i bardzo dobrymi zarobkami rzędy 4 000 – 10 000 PLN. Jednak brakuje chętnych. Za to zgłasza się coraz więcej pań.

Płock ma to do siebie, że kobietom ciężej jest znaleźć odpowiednie zatrudnienie. Większość prac dedykowana jest z założenia mężczyznom i są to prace wymagające sporej siły fizycznej.

Kandydaci najczęściej chcieliby pracować na państwowej posadzie. Chętnie aplikują również np. do znanego marketu budowlanego, czy policji. Dzięki targom, osoby zainteresowane pracą w konkretnym miejscu wiele zyskują. Czasami wyobrażenia mijają się z rzeczywistością, a niekiedy znajdują dużo korzystniejszą ofertę pracy w innym miejscu, którego wcześniej nie brali pod uwagę.Dodaj komentarz