Obecnie fluktuacja kadr jest coraz większa. Niskie bezrobocie sprawia, że młodzi ludzie chętniej zmieniają miejsca pracy w Płocku, szukając możliwie najlepszych warunków. Jeszcze do niedawna nikogo nie dziwiły dłuższe przerwy w aktywności zawodowej. Osoby, które nie posiadały doświadczenia, miały nie lada problem ze znalezieniem stabilnego etatu. Przyznajmy szczerze, że luki w dokumentach aplikacyjnych nie wyglądają zbyt dobrze, ale można na to znaleźć sposób.

Przerwa w życiorysie zawodowym

Po pierwsze, nie ma sensu na siłę ukrywać przerwy w życiorysie zawodowym. Nie radzimy zamieszczać przekłamań w CV, ponieważ dociekliwy rekruter jest w stanie sprawdzić Twoje referencje, a w przypadku przyłapania na oszustwie, stracisz bezpowrotnie szanse na pracę w danej firmie. Zamiast wydłużać okres zatrudnienia u ostatniego pracodawcy, lepiej skupmy się na innych sekcjach CV. Być może w czasie, gdy nie miałeś stałej pracy, udało Ci się z powodzeniem ukończyć ciekawy kurs lub odbyć kształcącą podróż?

Uzasadnienie luki w zatrudnieniu

Jeżeli jesteś umówiony na rozmowę kwalifikacyjną w Płocku, a dawno nie byłeś na tego typu spotkaniu, to koniecznie przygotuj się na pytanie dotyczące przerwy w pracy. Zazwyczaj luka  zdarza się u kobiet, które poświęciły się wychowywaniu dzieci, prowadzeniu domu lub opiece nad osobą starszą.

Uzasadnieniem dla dłuższej przerwy bywają też problemy zdrowotne. Jeżeli ciężko chorowałeś, ale miało to miejsce już kilka lat temu, najlepiej wcale o tym nie wspominaj. Jeśli luka miała miejsca w niezbyt odległej przeszłości, możesz przyznać, że stan zdrowia był powodem dłuższej nieobecności na rynku pracy, ale już odzyskałeś siły, brakuje Ci kontaktów z ludźmi i chcesz wrócić do codziennych aktywności.

Przerwa w pracy może być atutem

Luka w CV nie zawsze przesłania widoki na zdobycie dobrej pracy. Jeżeli efektywnie wykorzystywałeś wolny czas, to koniecznie o tym wspomnij w aplikacji. Przerwa w zatrudnieniu może być nawet pojmowana jako atut. W końcu bezrobotny mógł zajmować się podnoszeniem kwalifikacji lub działać jako wolontariusz.



Dodaj komentarz